Wózki widłowe - dodatkowy osprzęt. Cz.2

W poprzednim tekście opowiadaliśmy o dodatkowym osprzęcie, jakim można uzupełnić klasyczny wózek widłowy. Pokazaliśmy, iż sam wózek nie jest jedyną opcją oraz że maszyny te mogą mieć o wiele szersze zastosowanie. Dzisiaj będziemy kontynuować ten temat - opiszemy kolejny osprzęt całkowicie zmieniający zastosowanie wózka widłowego.

Chwytak do rol papieru, czyli podstawowy osprzęt w drukarni

chwytak do rol papieru

Podstawą działania każdej drukarni jest z całą pewnością papier - bez niego wydrukowanie czasopisma, gazety czy książki nie byłoby zwyczajnie możliwe. Nie są to jednak znane nam kartki - drukarnie wykorzystują kilkusetkilogramowe, ogromne role papieru, które dzielone są na mniejsze części dopiero w procesie produkcyjnym. Jako że jest to ładunek niezwykle ciężki oraz podatny na uszkodzenia, stworzony został specjalny chwytak do rol papieru służący do ich transportu. Czym charakteryzuje się ten osprzęt? Został on zaopatrzony w specjalne ramiona płytowe, które mocno utrzymują papier i pozwalają na bezpieczny jego transport z magazynu aż do plotera. Zależnie od masy, typu i średnicy mogą się między sobą różnić rozmiarem, jednak ich zastosowanie w żaden sposób się nie zmienia.

Chwytak rurowy, czyli transport najdelikatniejszych materiałów

chwytak rurowy

W poprzednim tekście wspominaliśmy już o chwytaku do styropianu – specjalnym chwytaku stworzonym dlatego, iż styropian jest zbyt miękkim materiałem by przewozić go przy pomocy zwykłego chwytaka. Otóż na rynku dość popularnym jego substytutem jest chwytak rurowy. Osprzęt ten charakteryzuje się nietypową budową złożoną z rur, które zastępują klasyczne płyty zwykle wykorzystywane do chwytania ładunku. Budowa ta sprawia, iż transport materiałów miękkich takich jak pianka poliuretanowa, wełna montażowa czy gąbka tapicerska staje się łatwiejszy, szybszy i - co najważniejsze – znacznie zmniejsza się ryzyko uszkodzenia przewożonego materiału. Z tego też względu chwytak rurowy do wózka widłowego jest nieocenionym wyborem dla zakładów meblarskich czy tapicerskich.

Osprzęt do wózków widłowych może całkowicie zmienić maszynę i dodać jej nowe zastosowanie. W momencie podłączenia chwytaka do wózka widłowego można zmienić go w urządzenie niezbędne do funkcjonowania całej drukarni czy tapicerni. Warto jest więc znać rodzaje osprzętu - być może wśród nich znajdzie się taki, który będziecie mogli wykorzystać w swojej firmie.


Szybki kontakt

  • T: +48 788 943 654
  • M: biuromalik@gmail.com
  • A: Biórków Mały 100, 32-104 Koniusza